האגודה הישראלית לחומרים

האגודה הישראלית לחומרים ותהליכים

ראשי

ההרשמה לאגודה השנה הינה ללא תשלום !

חברות באגודה מאפשרת השתתפות בפעילויות וקבלת מידע על אירועים שונים בתחומי הנדסת החומרים

אודות

האגודה הישראלית לחומרים ותהליכים נוסדה בשנת 1973 . מטרותיה לאגד את אנשי המקצוע בתחום החומרים והתהליכים לשם קידום התעשייה והידע המדעי בישראל לחזית הגלובלית. האגודה פועלת לשיתופי פעולה בין העוסקים בטכנולוגיות החומרים בתעשייה לבין אנשי המדע והנדסת חומרים באקדמיה. האגודה שואפת לתמוך, לפתח ולקדם את מגוון התחומים המקצועיים והמחקריים במדע החומרים בישראל, ויישומם והפצת המידע בין אנשי המקצוע בתחום.

אירועים

ברכות לפרופ' דני שכטמן מהטכניון על זכייתו בנובל לכימיה

האגודה הישראלית לחומרים ותהליכים מברכת את פרופ' דני שכטמן מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון על זכייתו בפרס נובל לכימיה לשנת 2011, על מחקרו בתחום הגדרת מצבי צבירה חדשים לגבישים קוואזי-מחזוריים. זהו רגע של נחת וגאווה לכולנו!

מרטנזיט + ביאניט ב- ראש של פטיש מהתקופה הצלבנית

פריט ודמנשטאטן במטריצה ביאניטית ב- מסמר מהתקופה הצלבנית

דנדריטים של סיגי בלומרי שנמצאו במימשקי הריתוכים בתוך ראש גרזן מהתקופה הצלבנית.

מוסדות לימוד

המחלקה למדע והנדסת חומרים באוניברסיטת תל-אביב מחפשת מהנדס/ת למעבדת הוראה

הגדרת תפקיד: אחריות לתפעול ולתחזוקה של מעבדת הוראת להנדסת חומרים, כולל תחזוקה שוטפת של ציוד ותיקון תקלות. רכש של ציוד וחומרים מתכלים. הכנת דגמים למעבדות, שיפור מערך הניסויים הקיים, תכנון והכנה של ניסויים חדשים. הגדרת נוהלי בטיחות והדרכת עוזרי הוראה וסטודנטים בשימוש בציוד בהתאם להם. עדכון חוברות הלימוד לקורסי המעבדה וחיבור בחינות ובדיקתן- בתאום עם האחראים האקדמיים.

המחלקה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון בנגב מבקשת לגייס חבר סגל אקדמי בכיר

Vacant Position: Faculty member Ben-Gurion University of the Negev Faculty of Engineering Department of Materials Engineering Beer-Sheva, Israel

Faculty Positions, Materials Science and Engineering : Tel-Aviv University, Israel

The Faculty of Engineering at Tel-Aviv University (TAU) invites outstanding applications for new faculty at the ranks of Senior Lecturer or Associate Professor (tenure-track), or Professor (tenured).

תוכנית חומרים וננו-טכנולוגיות - אוניברסיטת תל-אביב

מטרת תוכנית "חומרים וננו-טכנולוגיות" באוניברסיטת תל-אביב לאפשר לסטודנטים לרכוש ידע ולבצע מחקר בין-תחומי בחזית המדע והטכנולוגיה, תוך הכשרתם להתמודד בהצלחה עם האתגרים החדשים הצפויים בתחומים אלו בשנים הבאות.

מסלול לימודים חדש לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב: חומרים בארכיאולוגיה (ארכיאו-מטלורגיה)

תכנית הלימודים החדשה המעניקה תואר "מוסמך אוניברסיטה בארכיאולוגיה וחומרים ארכיאולוגיים" ממקמת את אוניברסיטת תל אביב במועדון האקסקלוסיבי של האוניברסיטאות המקיימות תכניות לימודים לתלמידים מתקדמים בחקר החומרים הארכיאולוגיים, על ידי אימוץ של המודל הכללי של אוניברסיטאות המחקר החשובות בבריטניה ובארה"ב. תכנית הלימודים מנוהלת ע"י החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום תוך תיאום עם תכנית חומרים וננו-טכנולוגיות, הפקולטה להנדסה, החוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטריים והחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם. בתכנית שתי התמחויות: ארכיאומטלורגיה - חקר טכנולוגיית המתכת בעבר גיאו-ארכיאולוגיה - פטרוגרפיה ומיקרומורפולוגיה, דהיינו חקר קרקעות ומסלע או מוצריהם בהקשר הארכיאולוגי ובהם כלי חרס, טיח וכיו"ב.

מסלול התמחות חדש בחומרים במכללת אפקה

מסלול התמחות חדש בחומרים במחלקה להנדסה מכנית במכללת אפקה בתל אביב

מסלול ההתמחות בהנדסת חומרים משלב בין הנדסה מכאנית למדע והנדסת חומרים, תוך דגש על תכונות החומרים, טכנולוגיות ייצור וחומרים מתקדמים. מסלול הלימודים כולל לימודים של מהנדס מכני בתוספת התמחות בהנדסת חומרים.

ענף חומרים בלשכת המהנדסים

יום עיון (סדנא): טיפולים תרמיים של מתכות, יום ראשון 6/5/2012

הענף להנדסת חומרים בלשכת המהנדסים מתכבד להזמינך ליום עיון בנושא טיפולים תרמיים של מתכות. יום העיון יתקיים באודיטוריום מכללת אפקה ביום ראשון, ה- 6/5/2012, ומטרתו: היכרות עם בחירת חומרים לפי טיפולים תרמיים במתכות נפוצות. מניעת כשלים הנדסיים על-ידי שליטה על התכונות המכאניות בעזרת טיפולים תרמיים ותהליכי ייצור. התמקדות בפלדות, באלומיניום ונירוסטות. פרטים והרשמה בקובץ המצורף.

הידעת, קיים ענף חומרים גם בלשכת המהנדסים

הענף להנדסת חומרים באגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים מיועד לאנשי תעשייה ואקדמיה המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם על הנעשה בארץ בתחום מצד אחד, ולהעשיר את המהנדסים האחרים בניסיונם מהצד השני. הפעילות כוללת אירועים מקצועיים, סיורי העשרה, סדרת הרצאות וערבי עיון וכל עניין אחר שיועלה ע"י החברים.

כנסי פרויקטי גמר 2011

כנס פרויקטי גמר - המחלקה להנדסת חומרים, אוניברסיטת בן גוריון

הכנס יכלול תערוכת פוסטרים ומצגות של "פרויקטי מהנדס" של המחלקה להנדסת חומרים באוני' בן-גוריון. הכנס ייערך ביום חמישי ה- 9 ביוני באולם כנסים ב' בין השעות 9:00-16:00

כנס פרויקטים של המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים במכללה האקדמית להנדסה בירושלים התקיים בתאריך 29/8/2011

כנס מיקצועי של פרויקטי גמר הנדסיים בתחומים מתקדמים בהנדסת החומרים. הכנס יכלול 24 הרצאות בשלושה מושבים בין השעות 10:00-15:30. המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים בירושלים מכשירה מהנדסי חומרים לתואר ראשון (B.Sc) בתחומי הנדסת החומרים הקלאסית, הכוללת התמחות בתחומי החומרים למיקרואלקטרוניקה, על-מנת לאפשר לבוגרים להשתלב בתעשיות היי-טק מתקדמות או במחקר יישומי לתארים גבוהים. “פרויקט המהנדס” הנו גולת הכותרת במסלול ההכשרה של הסטודנט. ביצועו של “פרויקט המהנדס” בתעשייה, חושף את הסטודנט - המהנדס לעתיד, לתהליכים המתקדמים, לבעיות ולמגבלות איתם נדרשת להתמודד תעשיית ההיי-טק המתקדמת, עתירת הידע והטכנולוגיה.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA