האגודה הישראלית לחומרים ותהליכים - דף הבית  |  הצטרפות לרשימת תפוצה  
05:49 (29/03/15) Israel Materials
הגדרת תפקיד: אחריות לתפעול ולתחזוקה של מעבדת הוראת להנדסת חומרים, כולל תחזוקה שוטפת של ציוד ותיקון תקלות. רכש של ציוד וחומרים מתכלים. הכנת דגמים למעבדות, שיפור מערך הניסויים הקיים, תכנון והכנה של ניסויים חדשים. הגדרת נוהלי בטיחות והדרכת עוזרי הוראה וסטודנטים בשימוש בציוד בהתאם להם. עדכון חוברות הלימוד לקורסי המעבדה וחיבור בחינות ובדיקתן- בתאום עם האחראים האקדמיים.
תגובות: -1  צפיות: -1
תוכנית חומרים וננו-טכנולוגיות - אוניברסיטת תל-אביב
מטרת תוכנית "חומרים וננו-טכנולוגיות" באוניברסיטת תל-אביב לאפשר לסטודנטים לרכוש ידע ולבצע מחקר בין-תחומי בחזית המדע והטכנולוגיה, תוך הכשרתם להתמודד בהצלחה עם האתגרים החדשים הצפויים בתחומים אלו בשנים הבאות.
תגובות: -1   צפיות: -1
מסלול לימודים חדש לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב: חומרים בארכיאולוגיה (ארכיאו-מטלורגיה)
תכנית הלימודים החדשה המעניקה תואר "מוסמך אוניברסיטה בארכיאולוגיה וחומרים ארכיאולוגיים" ממקמת את אוניברסיטת תל אביב במועדון האקסקלוסיבי של האוניברסיטאות המקיימות תכניות לימודים לתלמידים מתקדמים בחקר החומרים הארכיאולוגיים, על ידי אימוץ של המודל הכללי של אוניברסיטאות המחקר החשובות בבריטניה ובארה"ב. תכנית הלימודים מנוהלת ע"י החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום תוך תיאום עם תכנית חומרים וננו-טכנולוגיות, הפקולטה להנדסה, החוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטריים והחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם. בתכנית שתי התמחויות: ארכיאומטלורגיה - חקר טכנולוגיית המתכת בעבר גיאו-ארכיאולוגיה - פטרוגרפיה ומיקרומורפולוגיה, דהיינו חקר קרקעות ומסלע או מוצריהם בהקשר הארכיאולוגי ובהם כלי חרס, טיח וכיו"ב.
תגובות: -1   צפיות: -1
התפתחות התעשייה המודרנית על כל ענפיה מותנית במידה הולכת וגוברת בהכרה יסודית של התכונות הרב-גוניות של החומרים ובניצולם היעיל. לעתים קרובות מהווה פיתוח של תהליכים חדשים ושל חומרים בעלי תכונות בלתי שגרתיות נקודת מוצא לקידום שטחים הנדסיים חדשים או לפתרון בעיות הנדסיות סבוכות. ענפי התעשייה, האזרחית והביטחונית כאחד, נזקקים יותר ויותר למהנדסי חומרים שתפקידם לייעץ, לתכנן ולפקח על טיב הייצור ועל בקרת המוצר הסופי. המחלקה להנדסת חומרים נוסדה כדי לעמוד באתגר זה של דרישות התעשייה הישראלית בתחומי הנדסת החומרים ולה שתי מגמות: מגמת חומרים מבניים ומגמת חומרים אלקטרוניים.
The principal objectives of the Department of Materials Engineering are to provide basic knowledge in materials science and engineering for students, engineers and university graduates, to develop an understanding of problems with materials in selected branches of engineering and to train materials engineering experts for the Israeli industry
בשנת 2008 אושר למחלקה לפתוח מגמה נוספת של הנדסת כימיה וחומרים. מסלול לימודים זה הוא חדש במרכז האוניברסיטאי. גם התחום עצמו חדשני, ומכשיר מומחים בכימיה ובהנדסה של חומרים מגוונים כגון חומרים מתכתיים, מורכבים, פולימרים טבעיים וסינתטיים, זכוכיות וחומרים קרמיים. המגמה שמה דגש מיוחד לתחום הכימיה ה"ירוקה'' – שילוב של מדע החומרים עם הדרישות המודרניות לאיכות הסביבה בתעשיות השונות.
מסלול ההתמחות בהנדסת חומרים משלב בין הנדסה מכאנית למדע והנדסת חומרים, תוך דגש על תכונות החומרים, טכנולוגיות ייצור וחומרים מתקדמים. מסלול הלימודים כולל לימודים של מהנדס מכני בתוספת התמחות בהנדסת חומרים.
לימודי הנדסת חומרים מתקדמים לתואר בוגר מיועדים להכשיר את הבוגרים לעסוק בתחומי החומרים והתהליכים, עם התמחות בחומרים למיקרואלקטרוניקה, במטרה לשלבם בתעשייה המודרנית עתירת הידע והטכנולוגיה, או במחקר יישומי לתארים גבוהים.
המחלקה להנדסת פלסטיקה היא היחידה בישראל המכשירה מהנדסי פולימרים ופלסטיקה. המחלקה הוקמה ביוזמה ובשיתוף תעשיות הפלסטיקה והגומי בישראל. מטרת התכנית היא להקנות את הידע והמיומנויות הנדרשות למהנדס פולימרים ופלסטיקה, להשתלבות מוצלחת בתעשייה במקצוע רב תחומי זה, כמו גם להשתלבות במחקר ופיתוח מתקדם בדיסציפלינות שונות הקשורות לתחום.