האגודה הישראלית לחומרים ותהליכים - דף הבית  |  הצטרפות לרשימת תפוצה  
האגודה הישראלית לחומרים ותהליכים נוסדה בשנת 1973 . מטרותיה לאגד את אנשי המקצוע בתחום החומרים והתהליכים לשם קידום התעשייה והידע המדעי בישראל לחזית הגלובלית. האגודה פועלת לשיתופי פעולה בין העוסקים בטכנולוגיות החומרים בתעשייה לבין אנשי המדע והנדסת חומרים באקדמיה. האגודה שואפת לתמוך, לפתח ולקדם את מגוון התחומים המקצועיים והמחקריים במדע החומרים בישראל, ויישומם והפצת המידע בין אנשי המקצוע בתחום.
ברכות לפרופ' דני שכטמן מהטכניון על זכייתו בנובל לכימיה
האגודה הישראלית לחומרים ותהליכים מברכת את פרופ' דני שכטמן מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון על זכייתו בפרס נובל לכימיה לשנת 2011, על מחקרו בתחום הגדרת מצבי צבירה חדשים לגבישים קוואזי-מחזוריים. זהו רגע של נחת וגאווה לכולנו!
תגובות: -1   צפיות: -1
מרטנזיט + ביאניט ב- ראש של פטיש מהתקופה הצלבנית
פריט ודמנשטאטן במטריצה ביאניטית ב- מסמר מהתקופה הצלבנית
דנדריטים של סיגי בלומרי שנמצאו במימשקי הריתוכים בתוך ראש גרזן מהתקופה הצלבנית.
תגובות: -1   צפיות: -1
05:49 (29/03/15) Israel Materials
הגדרת תפקיד: אחריות לתפעול ולתחזוקה של מעבדת הוראת להנדסת חומרים, כולל תחזוקה שוטפת של ציוד ותיקון תקלות. רכש של ציוד וחומרים מתכלים. הכנת דגמים למעבדות, שיפור מערך הניסויים הקיים, תכנון והכנה של ניסויים חדשים. הגדרת נוהלי בטיחות והדרכת עוזרי הוראה וסטודנטים בשימוש בציוד בהתאם להם. עדכון חוברות הלימוד לקורסי המעבדה וחיבור בחינות ובדיקתן- בתאום עם האחראים האקדמיים.
תגובות: -1  צפיות: -1
תוכנית חומרים וננו-טכנולוגיות - אוניברסיטת תל-אביב
מטרת תוכנית "חומרים וננו-טכנולוגיות" באוניברסיטת תל-אביב לאפשר לסטודנטים לרכוש ידע ולבצע מחקר בין-תחומי בחזית המדע והטכנולוגיה, תוך הכשרתם להתמודד בהצלחה עם האתגרים החדשים הצפויים בתחומים אלו בשנים הבאות.
תגובות: -1   צפיות: -1
מסלול לימודים חדש לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב: חומרים בארכיאולוגיה (ארכיאו-מטלורגיה)
תכנית הלימודים החדשה המעניקה תואר "מוסמך אוניברסיטה בארכיאולוגיה וחומרים ארכיאולוגיים" ממקמת את אוניברסיטת תל אביב במועדון האקסקלוסיבי של האוניברסיטאות המקיימות תכניות לימודים לתלמידים מתקדמים בחקר החומרים הארכיאולוגיים, על ידי אימוץ של המודל הכללי של אוניברסיטאות המחקר החשובות בבריטניה ובארה"ב. תכנית הלימודים מנוהלת ע"י החוג לארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום תוך תיאום עם תכנית חומרים וננו-טכנולוגיות, הפקולטה להנדסה, החוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטריים והחוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם. בתכנית שתי התמחויות: ארכיאומטלורגיה - חקר טכנולוגיית המתכת בעבר גיאו-ארכיאולוגיה - פטרוגרפיה ומיקרומורפולוגיה, דהיינו חקר קרקעות ומסלע או מוצריהם בהקשר הארכיאולוגי ובהם כלי חרס, טיח וכיו"ב.
תגובות: -1   צפיות: -1
מסלול התמחות חדש בחומרים במחלקה להנדסה מכנית במכללת אפקה בתל אביב
מסלול ההתמחות בהנדסת חומרים משלב בין הנדסה מכאנית למדע והנדסת חומרים, תוך דגש על תכונות החומרים, טכנולוגיות ייצור וחומרים מתקדמים. מסלול הלימודים כולל לימודים של מהנדס מכני בתוספת התמחות בהנדסת חומרים.
תגובות: -1   צפיות: -1
הענף להנדסת חומרים בלשכת המהנדסים מתכבד להזמינך ליום עיון בנושא טיפולים תרמיים של מתכות. יום העיון יתקיים באודיטוריום מכללת אפקה ביום ראשון, ה- 6/5/2012, ומטרתו: היכרות עם בחירת חומרים לפי טיפולים תרמיים במתכות נפוצות. מניעת כשלים הנדסיים על-ידי שליטה על התכונות המכאניות בעזרת טיפולים תרמיים ותהליכי ייצור. התמקדות בפלדות, באלומיניום ונירוסטות. פרטים והרשמה בקובץ המצורף.
הענף להנדסת חומרים באגודת מהנדסי מכונות בלשכת המהנדסים מיועד לאנשי תעשייה ואקדמיה המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם על הנעשה בארץ בתחום מצד אחד, ולהעשיר את המהנדסים האחרים בניסיונם מהצד השני. הפעילות כוללת אירועים מקצועיים, סיורי העשרה, סדרת הרצאות וערבי עיון וכל עניין אחר שיועלה ע"י החברים.
הכנס יכלול תערוכת פוסטרים ומצגות של "פרויקטי מהנדס" של המחלקה להנדסת חומרים באוני' בן-גוריון. הכנס ייערך ביום חמישי ה- 9 ביוני באולם כנסים ב' בין השעות 9:00-16:00
כנס מיקצועי של פרויקטי גמר הנדסיים בתחומים מתקדמים בהנדסת החומרים. הכנס יכלול 24 הרצאות בשלושה מושבים בין השעות 10:00-15:30. המחלקה להנדסת חומרים מתקדמים בירושלים מכשירה מהנדסי חומרים לתואר ראשון (B.Sc) בתחומי הנדסת החומרים הקלאסית, הכוללת התמחות בתחומי החומרים למיקרואלקטרוניקה, על-מנת לאפשר לבוגרים להשתלב בתעשיות היי-טק מתקדמות או במחקר יישומי לתארים גבוהים. “פרויקט המהנדס” הנו גולת הכותרת במסלול ההכשרה של הסטודנט. ביצועו של “פרויקט המהנדס” בתעשייה, חושף את הסטודנט - המהנדס לעתיד, לתהליכים המתקדמים, לבעיות ולמגבלות איתם נדרשת להתמודד תעשיית ההיי-טק המתקדמת, עתירת הידע והטכנולוגיה.